Sākoties jaunajam mācību gadam, pilsētas atkal vērojama daudz blīvāka satiksme, tomēr, kas rīta stundās bez sastrēgumiem notiek vēl? Kā uz skolu tiek vesti bērni? Kādi ir vecāku lielākie pārkāpumi nogādājot savas atvases līdz mācību iestādei?
Nav noslēpums, ka vecākiem rīti ir daudz saspringtāki par to atvasēm. Nereti rīta rituāli ievelkas, liekot vecākiem kļūt daudz saspringtākiem un steidzīgākiem. Tas savukārt var kalpot par iemeslu virknei pārkāpumu, kas vecākiem retu reizi šķiet pieļaujams, īpaši, ja mērojams mazāks ceļa gabals. Tomēr pārkāpumi nepaliek sabiedrības vai pat amatpersonu nepamanītas.
Kā biežākais pārkāpums Latvijā vecāku vidū ir bērnu izlaišana vietās, kur nav ļauts apstāties vai stāvēt. Tāpat bieži tiek pārkāpti ātruma ierobežojumi. Kā trešais biežākais pārkāpums ir neizmantots bērnu sēdeklītis. Tāpat bērnu nepiesprādzēšana automašīnā ir kļuvusi par daudz biežāku pārkāpumu. Savukārt kā pēdējais, un ne mazāk biežs pārkāpums, ir vecāku nepārliecināšanās, kā bērns pārvietojas vai šķērso ielu, izkāpjot no auto.
Vai izrakstot sodu par pārkāpumu, vecāki ir iekūlušies nepatikšanās, pārvietojoties ar savu vai, piemēram, nomas auto? Lielākoties ģimenes ir pieķertas savos transportlīdzekļos. Latvijā tomēr lielākā daļa cilvēku pārvietojas savā personīgajā auto. Arī analizējot tirgu, cilvēki aktīvi meklē personīgo transportlīdzekli, turklāt tirgū joprojām dominē ģimenes auto.
Tas, cik aktīvi notiek personīgā auto meklējumi, norāda uz to, ka personīgais auto ir svarīgs ikdienas pārvietošanās veids. Kā pieprasītākie auto bieži izceļas tieši Volkswagen markas automašīnas. Pēdējā laikā nedaudz aktīvāk ir sākusies arī nomas auto izmantošana.
Ar ko Tu pārvietojies ikdienā, kas ir Tavs lielākais pārkāpums, vedot bērnus uz skolu?